Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi adammatuszek z miasteczka Lębork. Mam przejechane 27702.03 kilometrów w tym 2214.05 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 25.39 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy adammatuszek.bikestats.pl
Wpisy archiwalne w miesiącu

Kwiecień, 2018

Dystans całkowity:585.51 km (w terenie 40.00 km; 6.83%)
Czas w ruchu:09:36
Średnia prędkość:25.13 km/h
Maksymalna prędkość:52.70 km/h
Liczba aktywności:10
Średnio na aktywność:58.55 km i 3h 12m
Więcej statystyk

Niedzielny wyjazd rowerkiem za miasto.

Niedziela, 29 kwietnia 2018 · dodano: 05.05.2018 | Komentarze 0

Niedzielny wyjazd rowerkiem za miasto. Pokonana trasa to: Lębork - Sierakowice - Miechucino - Mirachowo - Strzepcz - Linia - Lębork. Pokonany dystans to niecałe 77 km.
Co do samej jazdy - jechało się bardzo dobrze. Po sobotniej jeździe myślałem, że nogi będą bardziej zmęczone. Od początku trasy jechało się dobrze. Liczne podjazdy nie sprawiały mi problemów, choć zaznaczam, że po operacji kolana - rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego od 2016 roku jeżdżę nieco inaczej i spokojniej, na podjazdach zwalniam, nie szarżuję. W Linii standardowo gonił mnie pies. Pogoda do jazdy idealna.
Pozdrawiam :-).


  • DST 103.74km
  • Teren 20.00km
  • VMAX 50.00km/h
  • Sprzęt Kross Level a2.
  • Aktywność Jazda na rowerze

Sobotni grupowy wyjazd rowerkiem za miasto.

Sobota, 28 kwietnia 2018 · dodano: 05.05.2018 | Komentarze 0

Sobotni grupowy wyjazd rowerkiem za miasto. Pokonana trasa to: Lębork - Żelazno - Choczewo - Lubiatowo - Kopalino - Stilo - Sasino - Maszewko - Łebień - Garczegorze - Nowa Wieś Lęborska - Lębork. Dystans wyniósł prawie 104 km.
Co do samej jazdy - jechało się bardzo dobrze. Wyjazd do Lubiatowa zaplanował kolega Krzysiek ze Stowarzyszenia Rowerowego "Lew Lębork". Odcinek od Lubiatowa do Stilo przejechaliśmy lasem niedaleko morza. W Sasinie zrobiliśmy sobie krótką przerwę na obiad i spokojnym tempem ok. 19:30 zameldowaliśmy się w Lęborku. Pogoda dopisała - było ciepło, przez cały dzień świeciło słoneczko. Dziękuję za udany wyjazd.
Pozdrawiam :-).


Niedzielny wyjazd rowerkiem za miasto.

Niedziela, 22 kwietnia 2018 · dodano: 05.05.2018 | Komentarze 0

Niedzielny krótki wyjazd rowerkiem nad Jezioro Osowskie. Pokonana trasa to: Lębork - Jezioro Osowskie - Malczyce - Rybki - Lębork. Dystans wyniósł 23 km.
Co do samej jazdy - jechało się dobrze. Wyjazd byłby dłuższy, jednak z uwagi na niezbyt sprzyjającą pogodę (było przede wszystkim zimno) wybrałem się nad nieodwiedzone jeszcze w tym roku Jezioro Osowskie. Byłem tu ok. 30 minut i spokojnie fragmentem drogi wojewódzkiej nr 214 powróciłem do Lęborka.
Pozdrawiam :-).


Sobotni wyjazd rowerkiem za miasto.

Sobota, 21 kwietnia 2018 · dodano: 05.05.2018 | Komentarze 0

Sobotni wyjazd rowerkiem za miasto. Pokonana trasa to: Lębork - Chrzanowo - Mierzyno - Żelazno - Maszewko - Łebień - Garczegorze - Nowa Wieś Lęborska - Lębork. Dystans wyniósł 65,5 km.
Co do samej jazdy - jechało się dobrze. Pierwsze 17 km pokonałem z grupką znajomych z Lwa. Dalszą część trasy pokonałem sam. Byłem wściekły na siebie, bo nie wziąłem kurtki przeciwwiatrowej. Na odcinku Mierzyno - Żelazno wiał bardzo silny i zimny wiatr, przez co jazda nie sprawiała przyjemności. Ale cóż, nie można mieć wszystkiego :-). Słońce świeciło na całej trasie - to małe pocieszenie :-).
Pozdrawiam :-).


Piątkowy wyjazd rowerkiem za miasto.

Piątek, 20 kwietnia 2018 · dodano: 05.05.2018 | Komentarze 0

Piątkowy popołudniowy wyjazd rowerkiem za miasto. Pokonana trasa to: Lębork - Maszewo Lęborskie - Cewice - Łebunia - Kamienica Królewska - Niepoczołowice - Linia - Lębork. Dystans wyniósł 61,5 km.
Co do samej jazdy - jechało się bardzo dobrze. W nogach była moc, do tego idealna pogoda na rower sprawiała, że pokonywanie kolejnych kilometrów sprawiało przyjemność. Jedynie stan części dróg pozostawiał do wiele do życzenia. Jak wspomniałem wcześniej - pogoda do jazdy idealna, było ciepło, świeciło słoneczko.
Pozdrawiam


Niedzielny wyjazd rowerkiem za miasto.

Niedziela, 15 kwietnia 2018 · dodano: 05.05.2018 | Komentarze 0

Niedzielny wyjazd rowerkiem za miasto. Pokonana trasa to: Lębork - Sierakowice - Czarna Dąbrówka - Malczkowo - Darżyno - Pogorzelice - Lębork. Dystans wyniósł prawie 103 km.
Co do samej jazdy - jechało się bardzo dobrze. Na początku do Sierakowic w nogach brakowało mocy, wiało mocno w twarz, dodatkowo jechało się pod górę. W Sierakowicach po skręceniu w prawo wiatr wiać zaczął w bok, dzięki czemu jechało się łatwiej. Z każdym kilometrem jechało się coraz szybciej i lepiej. Dodatkowo adrenalina spowodowana zrobieniem udanego rajdu na rozpoczęcie sezonu rowerowego 2018 zrobiła swoje. W nogach była moc, a to najważniejsze. Pogoda do jazdy dopisała.
Pozdrawiam :-).


  • DST 29.24km
  • Teren 20.00km
  • VMAX 35.40km/h
  • Sprzęt Kross Level a2.
  • Aktywność Jazda na rowerze

Rajd na rowerowe rozpoczęcie sezonu 2018.

Sobota, 14 kwietnia 2018 · dodano: 05.05.2018 | Komentarze 0

Rajd na rowerowe rozpoczęcie sezonu 2018, który miałem przyjemność poprowadzić dla mieszkańców Lęborka i okolic. Pokonana trasa to: Lębork - Leśnice - Krępkowice - Jezioro Brody - Krępkowice - Leśnice - Lębork. Dystans wyniósł ponad 29 km.
Co do samej jazdy - jechało się bardzo dobrze. W rajdzie uczestniczyło ponad 110 rowerzystów, nad Jeziorem Brody odbyło się ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Pogoda dopisała.
Pozdrawiam :-).


Piątkowy wyjazd rowerkiem za miasto.

Piątek, 13 kwietnia 2018 · dodano: 05.05.2018 | Komentarze 0

Piątkowy popołudniowy wyjazd rowerkiem za miasto. Pokonana trasa to: Lębork - Wilkowo Nowowiejskie - Garczegorze - Janowice - Redkowice - Lębork - Mosty - Lębork. Dystans wyniósł 41,5 km.
Co do samej jazdy - jechało się bardzo dobrze. Wyjazd ten potraktowałem jako relaks po pracy i małe odprężenie przed czekającym mnie kolejnego dnia prowadzeniem rajdu na rozpoczęcie sezonu 2018. Pogoda do jazdy bardzo dobra, świeciło słoneczko.
Pozdrawiam


Niedzielny wyjazd rowerkiem za miasto.

Niedziela, 8 kwietnia 2018 · dodano: 08.04.2018 | Komentarze 0

Niedzielny samotny wyjazd rowerkiem za miasto. Pokonana trasa to: Lębork - Redkowice - Janowice - Lędziechowo - Łebień - Rekowo - Kisewo - Lębork. Dystans wyniósł 50,5 km.
Co do samej jazdy - jechało się bardzo dobrze. W nogach była moc. Sam dystans byłby nieco dłuższy, jednak z uwagi na mocny nieprzyjemny wiatr wiejący na 3/4 trasy swój wyjazd musiałem skrócić o ok. 20 km. Ostatnie 10 km od skrzyżowania za Brzeźnem Lęborskim do Lęborka to jazda pod wiatr z mottem na ustach - byleby dojechać do domu, nie patrzeć na prędkość. Niektórych dróg trzeba się na nowo uczyć - uważać na dziury. Zdjęć nie robiłem, nie było ciekawych miejsc do ich zrobienia.
Pozdrawiam :-).

https://www.gpsies.com/map.do?fileId=ossuzbfurlkknooe


Inauguracja sezonu rowerowego 2018.

Środa, 4 kwietnia 2018 · dodano: 04.04.2018 | Komentarze 1

Tak, w końcu nadszedł ten dzień, troszeczkę za późno, ale nadszedł :-). W końcu pogoda dopisała i można było zainaugurować sezon rowerowy 2018 :-). Trasa, jaką pokonałem to: Lębork - Wilkowo Nowowiejskie - Garczegorze - Janowice - Redkowice - Lębork. Dystans wyniósł ponad 30,5 km.
Co do samej jazdy - jechało się bardzo dobrze. Był to mój pierwszy dalszy wyjazd rowerem za miasto (po mieście innym rowerem jeżdzę od poniedziałku do piątku po ok. 6 km). Chciałoby się szybciej zacząć sezon, ale cóż. Pogoda niezbyt dopisywała, a jeździć aby się przeziębić mija się z celem. Nic na siłę. Pierwsze słowa, jakie wypowiedziałem po przejechaniu kilkunastu metrów Meridą zabrzmiały -"jak się jeździ tym rowerem". Było to dziwne, choć Meridą jeżdżę od 2010 roku. W dniu dzisiejszym testowałem nowy napęd (kaseta i łańcuch) oraz buty Shimano ME 2. Pierwsze pokonane kilometry do Wilkowa Nowowiejskiego to walka z zimnym wiatrem wiejącym w twarz. Kolejne kilometry to spokojna jazda.  Na odcinku od Janowic do Lęborka wiatr wiał w większości w plecy, dzięki czemu jazda była minimalnie szybsza. Wyjazd uważam za bardzo udany :-).
Pozdrawiam