Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi adammatuszek z miasteczka Lębork. Mam przejechane 27702.03 kilometrów w tym 2214.05 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 25.39 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy adammatuszek.bikestats.pl
Wpisy archiwalne w miesiącu

Październik, 2014

Dystans całkowity:146.62 km (w terenie 50.00 km; 34.10%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Maksymalna prędkość:44.20 km/h
Liczba aktywności:3
Średnio na aktywność:48.87 km
Więcej statystyk
 • DST 61.00km
 • VMAX 41.20km/h
 • Sprzęt Kross Level a2.
 • Aktywność Jazda na rowerze

Niedzielny wyjazd rowerkiem za miasto.

Niedziela, 19 października 2014 · dodano: 29.03.2015 | Komentarze 0

W niedzielne piękne przedpołudnie z Marcinem postanowiliśmy przejechać się rowerkami za miasto. Celem było sfotografowanie barw jesieni w lesie oraz po prostu – odpoczynek na rowerze po tygodniu ciężkiej pracy. Pokonana trasa to: Lębork – most kolejowy w Karczemkach – Jezioro Osowskie – Maszewo – Cewice – Lesiaki – Karwica – Unieszynko – Krępkowice – Dziechlino – Małoszyce – Lębork. Dystans wyniósł 61 km i został pokonany w większości drogami leśnymi.
Co do samej jazdy – jechało się świetnie. Od dawna brakowało mi takiego wyjazdu. Co prawda ostatnio bywałem w lesie rowerem , ale to z innego powodu (znakowanie ścieżek). Na samym początku udaliśmy się w kierunku mostu kolejowego w Karczemkach. Zrobiliśmy zdjęcia i przez Jezioro Osowskie udaliśmy się w kierunku linii kolejowej nr 237 odkryć 2 kolejne wiadukty kolejowe/mosty drogowe. W pewnym momencie dojechaliśmy do linii kolejowej i pojechaliśmy po niej rowerami w kierunku 2 poszukiwanych obiektów. Na szczęście nie jechał żaden pociąg, więc cali i zdrowi dojechaliśmy do obu tych obiektów . Zrobiliśmy zdjęcia i robiąc pętlę wokół Unieszynka dojechaliśmy do Krępkowic. W Unieszynku spotkaliśmy rowerzystę Sławka Maciejewskiego, podobnie jak my korzystającego z uroków pięknej pogody. Sławek udał się w kierunku Pogorzelic, my natomiast pojechaliśmy w kierunku Dębu Świętopełk sprawdzić oznakowanie ścieżki rowerowej. Przez Dziechlino i Małoszyce wróciliśmy do Lęborka.
Podsumowując. Jazda bardzo udana. Pogoda rewelacyjna, przez cały czas świeciło słoneczko, było też bardzo ciepło.

Pierwszy most drogowy w Cewicach
Pierwszy most drogowy w Cewicach © adammatuszek Widok z pierwszego mostu drogowego w Cewicach
Widok z pierwszego mostu drogowego w Cewicach © adammatuszek Na pierwszym moście drogowym w Cewicach
Na pierwszym moście drogowym w Cewicach © adammatuszek Drugi most drogowy w Cewicach
Drugi most drogowy w Cewicach © adammatuszek Na drugim moście drogowym w Cewicach
Na drugim moście drogowym w Cewicach © adammatuszek Na drugim moście drogowym w Cewicach
Na drugim moście drogowym w Cewicach © adammatuszek


 • DST 43.52km
 • Teren 25.00km
 • VMAX 29.70km/h
 • Sprzęt Kross Level a2.
 • Aktywność Jazda na rowerze

Niedzielny wyjazd rowerkiem za miasto.

Niedziela, 5 października 2014 · dodano: 29.03.2015 | Komentarze 0

W niedzielę ponownie zorganizowałem rajd dla mojego Stowarzyszenia Rowerowego "Lew" Lębork. Na rajdzie stawiło się ok. 30 osób. Pogoda dopisała :-).
Trasa rowerkiem Lębork - Wilkowo Nowowiejskie - Strzelęcino - Obliwice - Wilkowo Nowowiejskie - Garczegorze - Janowice - Redkowice - Lębork.

Na starcie minirajdu
Na starcie minirajdu © adammatuszek
Postój w Garczegorzu
Postój w Garczegorzu © adammatuszek
Postój w okolicach Janowic
Postój w okolicach Janowic © adammatuszek
Cmentarz jeńców rosyjskich w Niebędzinie
Cmentarz jeńców rosyjskich w Niebędzinie © adammatuszek


 • DST 42.10km
 • Teren 25.00km
 • VMAX 44.20km/h
 • Sprzęt Kross Level a2.
 • Aktywność Jazda na rowerze

Sobotni rajd Pocztyliona.

Sobota, 4 października 2014 · dodano: 29.03.2015 | Komentarze 0

W sobotę 4 października 2014r odbył się IV Rajd Rowerowy Pocztylion zorganizowany przez LOT Ziemia Lęborska - Łeba, Gminę Cewice, Nadleśnictwo Cewice oraz Lęborskie Stowarzyszenie Rowerowe LEW Lębork. Start imprezy nastąpił ok. godz. 9:00 przy Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Lęborku. Na początku krótkie przemówienie wygłosił p. Jan Kiśluk. Chwilę później wyruszyliśmy w kierunku obelisku w pobliżu Oskowa, upamiętniającym śmierć pocztyliona. Do Leśnic pojechaliśmy lasem wzdłuż drogi krajowej nr 6, następnie przez las drogami gruntowymi i asfaltowymi dojechaliśmy do Unieszynka i stamtąd pod obelisk w Oskowie. Zrobiliśmy zdjęcie grupowe i po kilkunastu minutach tą samą co przyjechaliśmy dotarliśmy do Unieszynka. W tej wsi przy sklepie zrobiliśmy postój i udaliśmy się w kierunku Jeziora Brody. Tu czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Co niektórzy zażyli nawet kąpieli w jeziorku :-). Następnie przez Krępkowice, Dziechlino i leśną drogą wzdłuż drogi krajowej nr 6 dotarliśmy ponownie do Cmentarza Żołnierzy Radzieckich, gdzie nastąpiło zakończenie rajdu. Dystans wyniósł ok. 42 km.
W tym miejscu chciałbym podziękować LOT Ziemia Lęborska - Łeba, Gminie Cewice, oraz Nadleśnictwu Cewice za zorganizowanie rajdu. Dziękuję Maciejowi Górskiemu oraz Darkowi Kosiorowi za dbanie o to, aby nikt nie jechał ostatni :-). Dziękuję również Wam wszystkim za tak liczny udział w tym rajdzie :-). Jedynie co mam sobie do zarzucenia jako prowadzącemu rajd to nieprzygotowanie się do niego z uwagi na przeziębienie. 
Do zobaczenia na kolejnych rajdach :-).
Pozdrawiam
Adam

Start Rajdu Pocztyliona
Start Rajdu Pocztyliona © adammatuszek
Rajd Pocztyliona podczas przejazdu przez Lesiaki
Rajd Pocztyliona podczas przejazdu przez Lesiaki © adammatuszek Przy obelisku upamiętniającym zabitego pocztyliona poczty cesarskiej w Kamieńcu
Przy obelisku upamiętniającym zabitego pocztyliona poczty cesarskiej w Kamieńcu © adammatuszek