Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi adammatuszek z miasteczka Lębork. Mam przejechane 16511.54 kilometrów w tym 816.55 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 25.07 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy adammatuszek.bikestats.pl
  • DST 203.20km
  • Teren 6.00km
  • Czas 08:34
  • VAVG 23.72km/h
  • VMAX 51.00km/h
  • Sprzęt Merida Crossway TFS 700 V.
  • Aktywność Jazda na rowerze

Sobotni wyjazd na Górę Siemierzycką - 2 najwyższy szczyt na Kaszubach.

Sobota, 9 lipca 2011 · dodano: 10.07.2011 | Komentarze 2

W piękną lipcową sobotę postanowiłem wybrać się z moim Przyjacielem Marcinem na Kaszuby. Naszym celem były: punkt widokowy niedaleko Parchowa oraz Góra Siemierzycka - 2 najwyższy szczyt na Pomorzu. Trasa, jaką pokonaliśmy to: Lębork - Sierakowice - Sulęczyno - Parchowo - Studzienice - Płotowo - Góra Siemierzycka - Płotowo - Bytów - Czarna Dąbrówka - Nowa Dąbrowa - Potęgowo - Stowięcino - Redkowice - Janowice - Garczegorze - Wilkowo - Lębork. Całkowity dystans wyniósł niecałe 203,5 km.
Co do samej jazdy - jechało się naprawdę świetnie. Mój plan zakładał przejechanie ok. 140 km. Po dojechaniu do Czarnej Dąbrówki, mając siły spróbowaliśmy pojechać w lewo drogą wojewódzką 210 do Nowej Dąbrowy, by tam skręcić w drogę krajową nr 6 do Potęgowa. Tu mając "powera" w nogach skręciliśmy w lewo i przez Stowięcino, Redkowice, Janowice i Wilkowo dojechaliśmy do Lęborka, przy okazji pobijając magiczną liczbę 200 przejechanych km jednego dnia. O godzinie 19:31 minęliśmy tabliczkę wjazdową do Lęborka, na liczniku mając równe 200 km. Byliśmy z tego powodu szczęśliwi, że udało się pokonać tak długi dystans z bardzo dobrą średnią prędkością (ok. 23,7 km/h, gdyby nie 6 kilometrowy odcinek lasem to byłoby ponad 24,4 km/h). Przejechanie 203 km to mój rekord, poprzedni najdłuższy dystans wynosił ok. 150 km w 2009 roku.
Co do pogody - była ona idealna. Słoneczko towarzyszyło nam przez cały czas. Praktycznie przez całą trasę nie było wiatru. Co ok. 50 km robiliśmy krótkie przystanki, na których m.in. uzupełnialiśmy płyny.
Dla zainteresowanych wizytą na Górę Siemierzycką powiem tak. W jedną i drugą stronę szosą i lasem jest ok. 130 km, trasa jest bardzo dobrze oznakowana. Zachęcam Was do tej wizyty.
Dziś w niedzielny poranek pisząc tę notkę czuję w mięśniach jazdę, jestem jednak szczęśliwy :-). Przy okazji szacunek dla Marcina, który bardzo dobrze wytrzymał tak długi dystans - ostatnia jego najdłuższa trasa wynosiła ok. 90 km.
Jak zawsze link do trasy i kilka najciekawszych zdjęć.
Pozdrawiam
Adam MatuszekWejście na punkt widokowy niedaleko wsi Jeleńcz. © adammatuszek


Jezioro Stropno niedaleko wsi Jeleńcz niedaleko Parchowa. © adammatuszek


Wieża widokowa na Górze Siemierzyckiej. © adammatuszek


Widok z wieży widokowej na Górze Siemierzyckiej. © adammatuszek


Na wieży widokowej na Górze Siemierzyckiej. © adammatuszek


Tak wygląda szczęśliwy człowiek po przejechaniu 203 km :-). © adammatuszek


A tak wygląda mój Przyjaciel Marcin po przejechaniu 203 km :-). © adammatuszekKomentarze
adammatuszek
| Niedziela, 10.07.2011 13:11:49 | linkuj Mój błąd - poprawione :). Dzięki za pokazanie błędu.
abarth
| Niedziela, 10.07.2011 10:56:52 | linkuj Sobotni wypad, zatem popraw datę wpisu - nie jechałeś dzisiaj ;)
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa ajaja
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]